Product Description
7" Flip-Up Motorized Angle Adjustment Touchscreen Lcd Dvd Receiver; 50W X 4 Mosfet; Detachable Theft Deterrent Front Panel; Playback From 16Gb Sd(Tm) Card & 16Gb Usb Drive; Mp3 Id3 Tag Reading; Us/European Frequency Stepping; Ntsc/Pal Video Playback; 480 X 234 Widescreen Resolution; 400 Nits Led Brightness; Rearview Camera Input With Trigger; Fixed Sub Output.Peak Power Output 52 watts x 4 channels, RMS Power Output 17 watts x 4 channels
Features
  • Full Operation Touch Screen Controls
  • Effortlessly balance the subwoofer volume with a separate sub level control & selectable 80Hz,120Hz,or 160Hz low-pass
Related Products
  • Koolertron Rear View License Plate Backup CMOS Camera
  • Pyle PL71PHB Headrest Pair with Built-In 7-Inch TFT-LCD Monitors (Black)
  • Boss KIT-2 Complete 8 Gauge Amplifier Installation Kit
  • Power Acoustik NB-2 200-Watt 3-Way Tweeters
Product DescriptionTechnical InformationCustomer Reviews
Amazon.com: Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver ... Amazon.com: Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver with 7-Inch Flip-Out Touchscreen Monitor with USB/SD Input: Explore similar items Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver with 7-Inch ... Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver with 7-Inch Flip-Out Touchscreen Monitor with USB/SD Input Review. Product Technical specs: Chassis Sizefull-din Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver with 7-Inch ... Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver with 7-Inch Flip-Out Touchscreen Monitor with USB/SD Input on sale now! Find great deals on other Car DVD Players ... Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver with 7-Inch ... FEATURED Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver with 7-Inch Flip-Out Touchscreen Monitor with USB/SD Input Digital Media Drive: Play your ... Amazon.com: Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver ... 7" Flip-Up Motorized Angle Adjustment Touchscreen Lcd Dvd Receiver; 50W X 4 Mosfet; Detachable Theft Deterrent Front Panel; Playback From 16Gb Sd(Tm) Card & 16Gb Usb ... Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver with 7-Inch ... Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver with 7-Inch Flip-Out Touchscreen Monitor with USB/SD Input . Compare Prices , at PostSukSan.com . Fast & Free ... Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver with 7-Inch ... Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver with 7-Inch Flip-Out Touchscreen Monitor with USB/SD Input reviews Get the lowest prices Power Acoustik ... Power Acoustik Ptid 8920 in Dash DVD Am FM Receiver 7 inch Flip ... Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver 7-Inch Flip-Out ... Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM ... Flip-Out Touchscreen Monitor with USB/SD: Power Acoustik PTID-8920 In Dash DVD AM-FM Receiver with 7-Inches ... Buy Power Acoustik PTID-8920 In Dash DVD AM-FM Receiver with 7-Inches Flip Out Touchscreen Monitor with USB/SD Input and Cheap Power Acoustik PTID-8920 In Dash DVD ... () Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM FM Receiver Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM/FM Receiver with 7-Inch Flip-Out Touchscreen Monitor with USB/SD Input Power Acoustik PTID-8920 In-Dash DVD AM FM Receiver ...